KONCERT DLA FILIPKA BYŁ SUPER!

Niedziela 9 kwietnia bieżącego roku na długo zapadnie w naszej pamięci. Koncert Charytatywny zorganizowany dla małego Filipka Nowaka (Fifi) przyciągnął wielu ludzi, którzy byli gotowi nieść pomoc. Choruje On m.in. na niedobór alfa 1-antytrypsyny homozygoty ZZ. Filipowi grozi przeszczep  wątroby, a dodatkowo jest poddawany drogiej rehabilitacji.

Koncert został zrealizowany w ramach kampanii Światozmieniacze, jako jedno z pierwszych, dużych zadań mających na celu zmienić nasz świat na lepsze. Razem ze Stowarzyszeniem Moje Miasto postanowiliśmy zmienić choć trochę na lepsze życie małego Filipa, który tego dnia obchodził również swoje urodziny.

Akcję i koncert uświetniły swoimi występami wspaniali twórcy, którzy również chcieli wesprzeć małego Fifi. Dziewczynki 60+, Orkiestra Dobroczynna pod przewodnictwem p. Tężyckiego, zespół Czelodka pod przewodnictwem p. Jakubiec, a także grupa pięściarzy Skorupa Team i zespół Clumsy Warlocks, dały wspaniały pokaz swoich umiejętności. Grupy te przekazały rękawice i płyty na licytację z których dochód, podobnie jak z całego wydarzenia, zostanie przekazany na leczenie Filipa.

Podczas występów można było uczestniczyć w kiermaszu przedświątecznym, podziwiać wspaniałe dzieła Pikotek, oglądać wystawy związane z tradycjami śląskimi, a także spróbować pysznych, domowych wypieków. Można było także zakupić specjalną „cegiełkę, a nawet zapoznać się z rymami młodych, pełnych pasji twórców ekipy Rymem Pisane.

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przyjść i wesprzeć nas i przede wszystkim Filipka w tak ważnej akcji, która przyczyniła się do ratowanie jego zdrowia. Wspólnymi siłami (bez licytacji, które odbędą się niebawem i do których zapraszamy) zebraliśmy  1143 zł. Kwota zostanie przekazanea małemu Filipkowi! Każdy z nas może być Światozmieniaczem! Wystarczy tylko nie być obojętnym na drugiego człowieka i otworzyć nasze serca na pomoc.

dh. Alicja Wdzienczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress